Bezsenność

Idę w myślach, w mojej głowie.
Cisza las, potem wrzask.
Napływ myśli niespokojnych.
Szukam jednej, tej spokojnej, która uśpi mnie na czas.

Wodzisław Śląski, Kwiecień 2017.

Tytułowa „Bezsenność” ukazuje niepokój we współczesnym świecie. Era w której żyjemy nazwałbym energetyczną. W odniesieniu do człowieka oznacza to jego ciągłe pobudzanie.
Mnóstwo informacji które nieustannie pobudzają nasz mózg. Zadaje sobie pytanie, które są prawdziwe a które fałszywe ? Gdzie jest granica między fikcją a rzeczywistością?.


Oczy dzielnicy

Ulicami dzielnicy ciągną się stare kamienice. Stoją w szeregu jak strażnicy, obserwując i słysząc każdy ruch ulicy. Pamiętam twarze, znajome twarze, jest ich coraz mniej. Starzy ludzie umierają, wraz z nimi burzą kamienice. W ich miejsce powstają nowe, apartamenty. Oddzielone od reszty, jakby się wstydziły dzielnicy. Ich okna, jakby ślepe i głuche na krzyki ulicy.

Gdańsk, Sierpień 2017.

Tekst napisałem w Gdańsku w dzielnicy Siedlce. Są to moje spostrzeżenia na zmieniającą się dość gwałtownie rzeczywistość. Nowe osiedla mieszkaniowe, apartamenty otoczone wysokim ogrodzeniem ściśle chronione przez strażnika. Powstają w niewielkiej odległości od starej zabudowy dzielnicy. Wiele starych budynków jest przeznaczonych do rozbiórki, aby w ich miejsce mogły powstać nowe osiedla.


Amnezja

Widzę horyzont, gdzieś w oddali. W uszach szum. Jestem jakby poza głową, tylko ciało drżące. Idę szukając śladu w pamięci. W odbiciu wody widzę siebie. Chyba to ja, choć nie wiem kim jestem. 

Wodzisław Śląski, Luty 2017.

Tekst powstał na podstawie moich obserwacji, ale również doświadczenia. Jako mały chłopiec doznałem krótkotrwałej utraty pamięci na wskutek wypadku.


Chwile

Szukałem wiatru w polu. Odkąd znalazłem jego podmuch. On czasami unosi mnie nad ziemią.

Tworków, Sierpień 2014.

using allyou.net